Podstawowe informacje

Detalion Games SA prowadzi działalność w zakresie produkcji gier AA (średnio budżetowych) z 12-18 miesięcznym cyklem tworzenia. Spółka tworzy gry z gatunku przygodowo-logicznych oraz symulatorów. Produkcje te są i będą dostępne w modelu premium, co oznacza, że raz zakupione umożliwią dostęp do całości treści. W modelu sprzedaż nie występują dodatkowe mikropłatności, które gracz musi ponieść w celu poprawy jakości rozgrywki.

Spółka została założona w 2018 roku, a działalność operacyjną rozpoczęła w kwietniu 2019 roku wraz z zawarciem umowy z Rolandem Pantołą na stworzenie gry „Nemezis: Mysterious Journey III” oraz wejściem do akcjonariatu spółki Rolanda Pantoły i osób z jego zespołu deweloperskiego (przy czym prototypowanie gry zaczęto we wrześniu 2018 r.).

Dla sukcesu rynkowego produkcji Spółki istotne znaczenie ma historia i doświadczenie głównego producenta gier – Rolanda Pantoły, tworzącego gry komputerowe od lat 90. XX wieku, współtwórcy między innymi takich tytułów, jak seria Schizm czy Reah.